Image Map

pondelok 1. mája 2017

Škótske šantenie: Edinburgh I.

Glasgow je faajn, ale Edinburgh?? Fuu, ten chceš fakt vidieť :) Nevieš, kde sa skôr pozrieť, kde skôr vyskúšať miestne mňamky (ehmpivo) a ako stihnúť vidieť čo najviac!

A ak chceš znieť ako domáci, zásadne názov vyslovuj ako Édinbra. Ale s prízvukom aj tak nikoho neoklameš :PMesto je ako z rozprávky, krásne historické, no stačí ti vybehnúť len hen kúsok a si v prírode alebo na pláži. Je to dream!
(len vo februári je tam ešte troošku zima)


Ak poznáš príbeh o psíkovi menom Hačiko, tak v Edinburghu majú svojho Bobbyho. Zistili sme si, že socha psíka, ktorý chodil na hrob svojho pána 14 rokov po jeho smrti, a ešte v životnej veľkosti, sa nachádza kúsok od nášho hostela, tak sme sa vybrali hľadať tento monument.

Následne sme pochopili, kde vznikol námet k pesničke Môj malý pes Bobby. Mysleli sme, že nám veľká socha psa zaručene udrie do očí, no celkom sme sa natrápili, kým sme si všimli túto
37 centimetrovú sôšku dunča na zábradlí :)


Oproti našej izbe bývala mačka, ktorá nás stále pozorovala! 

No a večer sme sa rozlúčili s P+P - Polovicou Posádky, ktorá si to namierila do Londona. My sme ostali ešte ďalšie tri dni skúmať zákutia edinburskej okolice, ale o tom nabuduuuce.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára